Blog gastropuls.plNowy rok zaczynamy od pięciu oryginalnych przepisów na uwielbiany przez wszystkich koktajl alkoholowy – Margarite. Wszystkie z receptur zostały opracowane w oparciu o zalecenia amerykańskiej firmy Hamilton Beach produkującej jedne z najbardziej niezawodnych urządzeń miksujących i blendujących.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem :)


Wracamy po świątecznej przerwie! Z masą energii i nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Tym razem chcieli zwrócić państwa uwagę na dobrze wszystkim znaną firmę ROBOT COUPE, która chciała by zaprezentować swoje produkty do użytku również w branży cukierniczej.
Oczywiście dla entuzjastów naszych przepisów mamy również propozycję przygotowania pysznego sernika wiedeńskiego wg. przepisu na urządzenie Robot Coupe.:)

Najstarszy przepis na piernik, który odnaleziono w Polskich archiwach pochodzi z roku 1725, z poradnika medycznego. Znajduje się w nim zapis rekomenduje by spożywać je w razie przeziębienia lub niestrawności. W bogatszych domach były również serwowane jako zakąska do wódki. :) Samo słowo piernik pochodzi od staropolskiego piernypieprzny. Jest to związane z aromatycznymi i mocnymi przyprawami jakich się dodaje podczas jego wyrabiania.

Sprawdźcie nasze propozycje przygotowania i dedykowane sprzęty :)[…]
„Niech rozsądzi nas kapusta!”
„Co, kapusta?! Głowa pusta?!”

A kapusta rzecze smutnie:
„Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!”
[…]
Na straganie
Jan Brzechwa
Sprawdźcie co przygotowaliśmy


Zupa brokułowa z syfonu ISI


Wiecie że jedzenie brokułów korzystnie wpływa na nasz wzrok i ma działanie przeciw nowotworowe? A, wiecie że brokul to odmiana kapusty warzywnej?
Czy może przynajmniej słyszeliście – że w syfonach iSi Thermo Whip można przygotować i podgrzać zupę brokułową?
Jeśli nie – mamy dla was wspaniały przepis na przygotowanej pysznej i zdrowej zupy brokułowej własnie przy użyciu syfonu iSi
Sprawdźcie przepis:)


Kasztany jadalneJesień w pełni – jak również sezon na Castanea sativa Mill. – kasztany jadalne. Jest to przysmak rosnący w Azji Mniejszej, na Kaukazie i w krajach klimatu Morza Śródziemnego. Do niedawna w Polsce był to rarytas trudno dostępny, aczkolwiek dziś pojedyncze drzewa można znaleźć w parkach, ale polecamy owoce nabywać w sklepie.

Owoce kasztana jadalnego charakteryzują się miąższem o smaku słodkiego orzecha. Prócz walorów smakowych docenia się również właściwości lecznicze – znane już od starożytności.
Podpowiedź: Przy zakupie wybieraj te które nie mają oznak pleśni, są błyszczące i ciężkie. Możesz przechowywać je w lodówce lub w suchym, szczelnym opakowaniu.


Kolejne rady już za tydzień :)


Profesjonalna szatkownica elektryczna do warzyw w linii Kitchen Line. Doskonale nadaje się do łatwego krojenia dużych ilości warzyw świetnie sprawdza się w małej i dużej gastronomii, zawiera 5 tarcz dających różne efekty krojenia: plastry 2 i 4 mm, wiórki 3,5 i 7 mm.

Cechy produktu:
- Zawiera 5 tarcz dających różne efekty krojenia: plastry 2 i 4 mm, wiórki 3,5 i 7 mm
- Duży otwór z rączką do wkładania dużych kawałków warzyw,
- Mały otwór do wkładania mniejszych warzyw,
- Obudowa wykonana z aluminium,
- 2 zabezpieczenia: zatrzask śruby zamykający pokrywę oraz czujnik elektromagnet